PŘÍBĚHY 

Všechny naše příběhy pečlivě vybíráme, ověřujeme a jsme v kontaktu s rodinami. Vzdát se pár stovek pro mnohé z nás to velký rozdíl v kvalitě života neznamená. Ovšem stovka ke stovce a malému Danielovi našetříme na přestavbu koupelny nebo Pavlíkovi zaplatíme rehabilitace. Anebo někomu jinému. Je to jen na nás. 


ŠIMON

Dokud byl Šimonek ještě u maminky v bříšku, bylo vše v pořádku. Po komplikovaném porodu byl však jeho osud nejistý. Už tehdy se ale ukázal jako velký bojovník. I když se u něj od malička projevuje DMO (spastická dipareza v tetradistribuci) a sekundární epilepsie, tak díky pilnému cvičení získává pomalu jistotu pro samostatnou chůzi, začíná opakovat slova, věty a zlepšila se také i jemná motorika.

Bohužel je však stále plně odkázán na péči rodičů a jak roste, je náročnější Šimonka různě přenášet, zejména v koupelně. Proto je nutná bezbariérová úprava koupelny a celého bytu, aby byl schopný se po bytě sám pohybovat, například s chodítkem. Veškeré peníze budou tedy použity na rekonstrukci bezbariérové koupelny.

Záliby: animované pohádky, hudba, kreslení

Věk: 6 let

Bydliště: Vyškov


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2007

Cílová částka: 300 000 korun


DANIEL


Daniel je naprosto skvělý a normální kluk až na to, že trpí od pěti let svalovou dystrofií, která mu postupem času znemožňuje chůzi. Nemoc bohužel postihuje dýchací svalstvo a později i srdce, takže má vliv i na délku života.  S maminkou a tatínkem bydlí ve 2. patře a dostat ho do schodů byl velký problém, protože se v posledním roce jeho stav zhoršil. 

Danečkovi jste poslali neuvěřitelných 586 tisíc korun. Schodišťová plošina je už zrealizovaná a krásně rodině slouží. Za vybrané peníze se podařilo také pořídit vertikalizační stojan a momentálně je v realizaci i přestavba koupelny.  Víme, že díky je málo, ale jste prostě skvělí! 

Záliby: zvířata, akvaristika, myslivost, lego

Věk: 13 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010 

Variabilní symbol: 2001

MARTIN


S Martínkem se osud nemazlil a potřetí mu do cesty postavil boj s leukémií. Přesto mu nemizí úsměv na tváři a nic nevzdává. 

Martínkovi jste poslali 56 tisíc korun. Sušičku, kterou pořídil díky Vám, používá prakticky pořád, protože na svoji imunitu potřebuje mít dokonale čisté oblečení bez bakterií a jiných nečistot. Jako třeba psích chlupů. Konečně se může znovu vidět s Bondíčkem, pejskem své sestry.

Rodina plánuje zakoupit ještě doplňky do nového pokojíčku. Martínek se stal jedním z prvních dětí, kterým byla v Česku umožněna léčba leukémie podáním vlastních, geneticky upravených, bílých krvinek. Držíme ti palce a jsme s tebou!


Záliby: hokej, počítačové hry

Věk: 15 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2002

PAVEL


Pavlík má už 28 let, přesto máme přání mu pomoci a usnadit život jemu i jeho mamince, která se o něj pečlivě stará. Bojuje s diagnózou DMO. Peníze budou využity na rehabilitace nebo masáže, které Pavlík dlouhodobě potřebuje. 

Pavlíkovi jste zatím vybrali 53 tisíc korun. 

Záliby: hudba, auta, počítače

Věk: 28 let

Bydliště: Židlochovice u Brna


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2003 

JAKUB


Po předčasném porodu byl Kubíkovi diagnostikován centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací. Jeho rodina s ním aktivně rehabilituje a díky tomu zvládne sám i několik krůčků. Rehabilitační lékaři vidí pro Kubíka naději v tom, že by mohl sám chodit. Mentálně je však na úrovní ročního chlapečka. Peníze pro tuto rodinu budou tedy využity na intenzivní rehabilitace a terapie, které vychází ročně na 250 000 korun.

Kubíkovi jste zatím poslali 65 tisíc korun. 

Záliby: koníci, plavání

Věk: 10 let

Bydliště: Zbýšov


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2004

VERONIKA

První princezna v naší partě! Veronika je krásná, desetiletá slečna z Brna. Při komplikovaném porodu došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče. Verča má diagnózu DMO, aktivně rehabilituje a dělá velké pokroky. Za pomoci ujde i nějaké ty krůčky. Jejím snem je být co nejvíce soběstačná a delfinoterapie.

Verunce jste zatím poslali 68 tisíc korun.

Záliby: internet, skupina Mirai, sledování seriálů

Věk: 10 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2005

2301765065/2010 

Pokud pošlete korunky bez Variabilního symbolu, váš příspěvek bude rovnoměrně rozdělen mezi všechny děti.