PŘÍBĚHY 

Všechny naše příběhy pečlivě vybíráme, ověřujeme a jsme v kontaktu s rodinami. Vzdát se pár stovek pro mnohé z nás to velký rozdíl v kvalitě života neznamená. Ovšem stovka ke stovce a malému Danielovi našetříme na přestavbu koupelny nebo Pavlíkovi zaplatíme rehabilitace. Anebo někomu jinému. Je to jen na nás. 


HONZÍK

Náš nový chlapeček, Honzík! Narodil se zdravý, ale nešťastná nehoda, při které málem utonul, jeho život těsně před druhými narozeninami nečekaně zkomplikovala. 4. 6. 2020 musel být resuscitován a tři dny byl připojen na dýchací přístroj. Bohužel poškození Honzíkova mozku byla rozsáhlá. 3 týdny po ůrazu byla zahájena kyslíková léčba v hyperbarické komoře.  Honzíkovi byl zaveden PEG, kterým dostával umělou výživu. Lékaři uvedli diagnózu hypoxické encefalopatie a koma vigille. Po transfuzi vlastní pupečníkové krve a kmenových buněk, byl Honzík na začátku srpna propuštěn domů. Plánovaná léčba zahrnuje rehabilitační pobyt Reha motion v Klimkovicích, absolvování dalších 30 ponorů v hyperbarické komoře, rehabilitační pobyt v Arcada, aplikaci kmenových buněk na Slovensku, pokračování v reflexní terapii Vojtovy metody. Pomůžeme Honzíkovi zařídit léčbu i nákladné rehabilitace? 

Záliby: písničky, pohádky, starší sestřička Evička

Věk: 2 roky

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2008

Cílová částka: 150 000 korun


ŠIMON

Dokud byl Šimonek ještě u maminky v bříšku, bylo vše v pořádku. Po komplikovaném porodu byl však jeho osud nejistý. Už tehdy se ale ukázal jako velký bojovník. I když se u něj od malička projevuje DMO (spastická dipareza v tetradistribuci) a sekundární epilepsie, tak díky pilnému cvičení získává pomalu jistotu pro samostatnou chůzi, začíná opakovat slova, věty a zlepšila se také i jemná motorika.

Bohužel je však stále plně odkázán na péči rodičů a jak roste, je náročnější Šimonka různě přenášet, zejména v koupelně. Proto je nutná bezbariérová úprava koupelny a celého bytu, aby byl schopný se po bytě sám pohybovat, například s chodítkem. Veškeré peníze budou tedy použity na rekonstrukci bezbariérové koupelny.

Záliby: animované pohádky, hudba, kreslení

Věk: 6 let

Bydliště: Vyškov


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2007

Cílová částka: 300 000 korun


DANIEL


Daniel je naprosto skvělý a normální kluk až na to, že trpí od pěti let svalovou dystrofií, která mu postupem času znemožňuje chůzi. Nemoc bohužel postihuje dýchací svalstvo a později i srdce, takže má vliv i na délku života.  S maminkou a tatínkem bydlí ve 2. patře a dostat ho do schodů byl velký problém, protože se v posledním roce jeho stav zhoršil. 

Danečkovi jste poslali neuvěřitelných 586 tisíc korun. Schodišťová plošina je už zrealizovaná a krásně rodině slouží. Za vybrané peníze se podařilo také pořídit vertikalizační stojan a momentálně je v realizaci i přestavba koupelny.  Víme, že díky je málo, ale jste prostě skvělí! 

Záliby: zvířata, akvaristika, myslivost, lego

Věk: 13 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010 

Variabilní symbol: 2001

MARTIN


S Martínkem se osud nemazlil a potřetí mu do cesty postavil boj s leukémií. Přesto mu nemizí úsměv na tváři a nic nevzdává. 

Martínkovi jste poslali 56 tisíc korun. Sušičku, kterou pořídil díky Vám, používá prakticky pořád, protože na svoji imunitu potřebuje mít dokonale čisté oblečení bez bakterií a jiných nečistot. Jako třeba psích chlupů. Konečně se může znovu vidět s Bondíčkem, pejskem své sestry.

Rodina Martínkovi z vybraných peněz pořídila také nový telefon, oblečení a pokryla náklady na pohonné hmoty na cesty na léčbu do Prahy. Martínek se stal jedním z prvních dětí, kterým byla v Česku umožněna léčba leukémie podáním vlastních, geneticky upravených, bílých krvinek. Držíme ti palce a jsme s tebou!


Záliby: hokej, počítačové hry

Věk: 15 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2002

PAVEL


Pavlík má už 28 let, přesto máme přání mu pomoci a usnadit život jemu i jeho mamince, která se o něj pečlivě stará. Bojuje s diagnózou DMO. Peníze budou využity na rehabilitace nebo masáže, které Pavlík dlouhodobě potřebuje. 

Pavlíkovi jste zatím vybrali 53 tisíc korun. 

Záliby: hudba, auta, počítače

Věk: 28 let

Bydliště: Židlochovice u Brna


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2003 

JAKUB


Po předčasném porodu byl Kubíkovi diagnostikován centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací. Jeho rodina s ním aktivně rehabilituje a díky tomu zvládne sám i několik krůčků. Rehabilitační lékaři vidí pro Kubíka naději v tom, že by mohl sám chodit. Mentálně je však na úrovní ročního chlapečka. Peníze pro tuto rodinu budou tedy využity na intenzivní rehabilitace a terapie, které vychází ročně na 250 000 korun.

Kubíkovi jste zatím poslali 65 tisíc korun. 

Záliby: koníci, plavání

Věk: 10 let

Bydliště: Zbýšov


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2004

VERONIKA

První princezna v naší partě! Veronika je krásná, desetiletá slečna z Brna. Při komplikovaném porodu došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče. Verča má diagnózu DMO, aktivně rehabilituje a dělá velké pokroky. Za pomoci ujde i nějaké ty krůčky. Jejím snem je být co nejvíce soběstačná a delfinoterapie.

Verunce jste zatím poslali 68 tisíc korun.

Záliby: internet, skupina Mirai, sledování seriálů

Věk: 10 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2005

2301765065/2010 

Pokud pošlete korunky bez Variabilního symbolu, váš příspěvek bude rovnoměrně rozdělen mezi všechny děti.