PŘÍBĚHY 

Všechny naše příběhy pečlivě vybíráme, ověřujeme a jsme v kontaktu s rodinami. Vzdát se pár stovek pro mnohé z nás to velký rozdíl v kvalitě života neznamená. Ovšem stovka ke stovce a malému Danielovi našetříme na přestavbu koupelny nebo Pavlíkovi zaplatíme rehabilitace. Anebo někomu jinému. Je to jen na nás. 


VOJTA

U Vojtíka se krátce po narození projevilo velmi vzácné genetické onemocnění mozku, neléčitelný Ohtaharův syndrom, který je příčinou jeho tělesného a mentálního postižení. Vojta je zcela závislý na pomoci druhých, nechodí ani nemluví. Nenechte se ale mýlit: třináctiletý Vojta je temperamentní mladík, kterému jeho těžké postižení nebrání, aby si užíval života všemi smysly.  Často se směje, miluje světlo ve všech jeho podobách, rozradostňují jej i zvuky. Ke světu přistupuje vyloženě gurmánsky prostřednictvím rozličných chutí a vůní. Jeho domov je dokonale přizpůsobený speciálním potřebám. Pro Vojtu a jeho epilepsii je velmi důležitý spánek, proto se jeho nejbližší snaží zajistit mu klidné a nerušené místo. Bohužel se v létě při vyšších teplotách v noci budí častěji než jindy a riziko záchvatu je tak vyšší.

A náš cíl? Vojtíkovi by přinesla více komfortu pro spánek a mamince více klidu alespoň v noci kvalitní klimatizace s tichým provozem, kterou by pak sekundárně mohli v zimě využít i na přitopení po koupeli, kterou si umí Vojta báječně užít.  Zároveň bychom mu chtěly udělat radost interaktivním hvězdným kobercem s vetkanými optickými vlákny, který by oživil jeho pokoj a zároveň přinesl rozmanité smyslové podněty, ale i velkou motivaci k pohybu. Tak co, jdete do toho s námi? Splníme Vojtíkovi jeho přání? 

Záliby: houpačky, světla, zvonkohry, hudba a koupání

Věk: 13 let

Bydliště: Střelice u Brna

Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2010

Cílová částka: 60 000 korun

Vybráno: 7 000 korun


HONZÍK

Náš nový chlapeček, Honzík! Narodil se zdravý, ale nešťastná nehoda, při které málem utonul, jeho život těsně před druhými narozeninami nečekaně zkomplikovala. 4. 6. 2020 musel být resuscitován a tři dny byl připojen na dýchací přístroj. Bohužel poškození Honzíkova mozku byla rozsáhlá. 3 týdny po ůrazu byla zahájena kyslíková léčba v hyperbarické komoře.  Honzíkovi byl zaveden PEG, kterým dostával umělou výživu. Lékaři uvedli diagnózu hypoxické encefalopatie a koma vigille. Po transfuzi vlastní pupečníkové krve a kmenových buněk, byl Honzík na začátku srpna propuštěn domů. Plánovaná léčba zahrnuje rehabilitační pobyt Reha motion v Klimkovicích, absolvování dalších 30 ponorů v hyperbarické komoře, rehabilitační pobyt v Arcada, aplikaci kmenových buněk na Slovensku, pokračování v reflexní terapii Vojtovy metody. Pomůžeme Honzíkovi zařídit léčbu i nákladné rehabilitace? 

Aktuálně jsme přispěli částkou 1 600 EUR na aplikaci kmenových buněk v Bratislavě.

Záliby: písničky, pohádky, starší sestřička Evička

Věk: 2 roky

Bydliště: Brno

Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2008

Cílová částka: 150 000 korun


Splněno: 64 800 korun


ŠIMON

Dokud byl Šimonek ještě u maminky v bříšku, bylo vše v pořádku. Po komplikovaném porodu byl však jeho osud nejistý. Už tehdy se ale ukázal jako velký bojovník. I když se u něj od malička projevuje DMO (spastická dipareza v tetradistribuci) a sekundární epilepsie, tak díky pilnému cvičení získává pomalu jistotu pro samostatnou chůzi, začíná opakovat slova, věty a zlepšila se také i jemná motorika.

Bohužel je však stále plně odkázán na péči rodičů a jak roste, je náročnější Šimonka různě přenášet, zejména v koupelně. Proto je nutná bezbariérová úprava koupelny a celého bytu, aby byl schopný se po bytě sám pohybovat, například s chodítkem. Veškeré peníze budou tedy použity na rekonstrukci bezbariérové koupelny.

Záliby: animované pohádky, hudba, kreslení

Věk: 6 let

Bydliště: Vyškov


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2007

Cílová částka: 300 000 korun

Splněno: 62 000 korun

PAVEL


Pavlík má už 28 let, přesto máme přání mu pomoci a usnadit život jemu i jeho mamince, která se o něj pečlivě stará. Bojuje s diagnózou DMO. Díky Vám jsme Pavlíkovi vybrali přes 75 tisíc korun. Peníze byly využity na nákup přístroje Motomed, který je Pavlíkovi skvělým parťákem při cvičení. Zakoupily jsme mu také ortopedickou matraci. Zbylé peníze budou využity na rehabilitace nebo masáže, které Pavlík dlouhodobě potřebuje. 


Záliby: hudba, auta, počítače

Věk: 28 let

Bydliště: Židlochovice u Brna


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2003 


JAKUB


Po předčasném porodu byl Kubíkovi diagnostikován centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací. Jeho rodina s ním aktivně rehabilituje a díky tomu zvládne sám i několik krůčků. Rehabilitační lékaři vidí pro Kubíka naději v tom, že by mohl sám chodit. Mentálně je však na úrovní ročního chlapečka. Peníze pro tuto rodinu budou tedy využity na intenzivní rehabilitace a terapie, které vychází ročně na 250 000 korun.

Kubíkovi jste zatím poslali 80 tisíc korun. Částku zdaleka nevyčerpal, ale pořídily jsme mu alespoň nový tablet, který je mu úžasným prostředkem pro logopedické aplikace. 

Záliby: koníci, plavání

Věk: 10 let

Bydliště: Zbýšov


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2004

VERONIKA

První princezna v naší partě! Veronika je krásná, desetiletá slečna z Brna. Při komplikovaném porodu došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče. Verča má diagnózu DMO, aktivně rehabilituje a dělá velké pokroky. Za pomoci ujde i nějaké ty krůčky. Jejím snem je být co nejvíce soběstačná a delfinoterapie.

Verunce jste zatím poslali 103 tisíc korun. Penízky postupně odčerpává na rehabilitace.

Záliby: internet, skupina Mirai, sledování seriálů

Věk: 10 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2005PŘÍBĚHY, KTERÝM JSME UŽ POMOHLY
DANIEL


Daniel je naprosto skvělý a normální kluk až na to, že trpí od pěti let svalovou dystrofií, která mu postupem času znemožňuje chůzi. Nemoc bohužel postihuje dýchací svalstvo a později i srdce, takže má vliv i na délku života.  S maminkou a tatínkem bydlí ve 2. patře a dostat ho do schodů byl velký problém, protože se v posledním roce jeho stav zhoršil. 

Danečkovi jste poslali více jak 600 tisíc korun. Schodišťová plošina je už zrealizovaná a krásně rodině slouží. Za vybrané peníze se podařilo také pořídit vertikalizační stojan a přestavět koupelnu na bezbariérovou..  Podařilo se také koupit novou postel, ta stará byla pro Dana příliš vysoká a nemohl na ni z vozíčku přesednout. Teď je opět o něco samostatnější. Víme, že díky je málo, ale jste prostě skvělí! 

Záliby: zvířata, akvaristika, myslivost, lego

Věk: 14 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010 

Variabilní symbol: 2001

MARTIN


S Martínkem se osud nemazlil a potřetí mu do cesty postavil boj s leukémií. Přesto mu nemizí úsměv na tváři a nic nevzdává. 

Martínkovi jste poslali více jak 80 tisíc korun. Sušičku, kterou pořídil díky Vám, používá prakticky pořád, protože na svoji imunitu potřebuje mít dokonale čisté oblečení bez bakterií a jiných nečistot. Jako třeba psích chlupů. Konečně se může znovu vidět s Bondíčkem, pejskem své sestry.

Rodina Martínkovi z vybraných peněz pořídila také nový telefon, oblečení a pokryla náklady na pohonné hmoty na cesty na léčbu do Prahy. 

Za vybrané peníze se také podařilo rekonstruovat velkou část bytu, zejména podlahy potřebovaly obměnit. Martínek po léčbě potřebuje velmi čisté prostředí, protože má sníženou imunitu.


Záliby: hokej, počítačové hry

Věk: 15 let

Bydliště: Brno


Číslo účtu: 2301765065/2010

Variabilní symbol: 2002

2301765065/2010 

Pokud pošlete korunky bez Variabilního symbolu, váš příspěvek bude rovnoměrně rozdělen mezi všechny děti.