Poděkování rodičů Vojtíka

Vážené a milé dámy v Dnes pomáhám (Jedna se počítá),

ráda bych Vám z celého srdce poděkovala za Vaši úžasnou podporu mého syna, o kterého jste pečovali od února 2021 do února 2022. Vojtík, 15letý pubertální mladík, který (přestože měří 170 cm) navždy zůstane malým princem, dostal díky Vaší podpoře klimatizaci, která mu usnadňuje spánek v tropických letních dnech a zároveň umí „přitopit“ v chladných dnech nebo při nemoci a zpříjemnit mu i čas při/po koupeli.

Bohužel času na lůžku strávil v posledním roce více než kdykoliv předtím a letní horka také snáší poměrně špatně, takže se naše vděčnost směrem k Vám násobila. A to jsme při pořizování klimatizace netušili, že Osud vyslyší naše prosby a naše rodina se rozroste o nového človíčka (Vojtík se v květnu stal velkým bráchou malého Matýska), kterému také při/po koupeli v chladnějších dnech přítápíme.

Pro potěchu Vojtíkových smyslů a jeho hlubokou relaxaci dostal od Vás dále darem interaktivní hvězdný koberec o velikosti 2×1 metr s vetkanými optickými vlákny, který přináší další podněty do vizuálního vnímání našeho syna. I když jsme na něj společně s Vámi čekali neuvěřitelných 9 měsíců (stejně dlouho jako na naše druhé dítě :-)), čekání se vyplatilo. Své místo má nad Vojtíkovou postelí, kde mu zpříjemňuje usínání a kde probíhají jeho víkendové relaxační rituály, občas jej umístíme i na zem a necháme oba kluky na něm pást koníčky, pozorovat měnící se světýlka, motivovat je k sebemenšímu pohybu a radovat se z něj společně s nimi.

Vojtík je zcela fascinován změnami barev hvězdného koberce (kvůli epilepsii volíme pomalé a plynulé barevné změny), nebo když sjednotím vícero světelných prvků v pokojíčku, máme třeba aktuálně podzimní barvy a vyprávíme si nebo čteme tématické pohádky či příběhy.

V příloze Vám posílám některé z povedenějších fotek Vojtíka a interaktivního hvězdného koberce (je nesmírně těžké vyfotit nějaké podařené fotky – s bleskem se ztrácí efekt barev a bez něj je Vojtík (zpravidla stále v pohybu) rozmazaný. Omlouvám se za zpoždění, se kterým reaguji, ale se Vojtíkem a miminkem (a do toho se snad už finišující rekonstrukcí domu) nevím, kde mi hlava stojí…

Závěrem bych ráda vyjádřila hlubokou vděčnost, že jste si vybrali pro Vaši podporu Vojtíka a že jste mu zpříjemnili jeho nelehký Osud Vašimi dary. Rádi budeme na Dnes pomáhám (Jedna se počítá) s láskou vzpomínat, budu dál sledovat Vaše úžasné aktivity na FB a přát všem dětem tolik štěstí a radosti, jako jste přinesli do naší rodiny. Přeji ať se Vám daří v nadaci i soukromí a na závěr speciálně děkujeme a vše dobré přejeme Ivetce, se kterou rádi zůstáváme v kontaktu.

S pozdravem od celé naší rodinky,

Jana Schwarzová