Příběh #15 – Adriana

QR PLATBA
  • Záliby: psaní blogu, četba, zdravý pohyb a práce na sobě, procházky a příprava na přijímací zkoušky VŠ
  • Věk: 21 let
  • Bydliště: Brno
  • Číslo účtu: 2301765065/2010
  • Variabilní symbol: 2017
179370

Rozhodly jsme se udělat další výjimku a zařadit do našeho projektu jedno dospělé a výjimečné dítě. Je jím krásná, 21letá Adrianka, která ve 14 letech prodělala náročnou operaci nádoru na mozku, po které bohužel ztratila veškeré naučené schopnosti a základní reflexy.  Samotné operaci ale předcházelo dlouhých 10 měsíců trápení a nevědomosti, co jí vlastně je. Neustále zvracela, bolela ji hlava a několikrát i omdlela. Podstoupila mnoho vyšetření a návštěvy lékařů, než dokázali určit správnou diagnózu. 

Po odhalení onemocnění a operace nádoru se musela vše znovu naučit a tvrdě na sobě pracovat. Špatně viděla, jelikož operace zasáhla zrakové centrum. Nemluvila a nechodila. Jelikož je ale velká bojovnice, tak nevěřila prognózám lékařů a rozhodla se pracovat na sobě každý den.  Adrianka podstoupila řadu rehabilitací a aplikaci kmenových buněk. Za ty roky udělala neskutečné pokroky a na naše setkání dorazila sama, pomocí chodítka.

Jejím snem je začít chodit! Vybrané peníze budou využity na speciální neurorehabilitace, které nehradí zdravotní pojišťovna. Podpořme mladou ženu, která má ještě celý život před sebou!