Příběh #23 – Ivuška

QR PLATBA
  • Záliby: zvířátka – hlavně pejsci, dovádění ve vodě (šnorchlování, plavání, skákání do vody), příroda (les, sledování zvířat na posedu), kreslení
  • Věk: 5 let
  • Bydliště: Valašské Klobouky
  • Číslo účtu: 2301765065/2010
  • Variabilní symbol: 2029
200000
0

Ivuška má 5 roků a pochází z Valašských Klobouků.

Ihned po narození musela podstoupit náročnou, několikahodinovou operaci, jelikož ji postihl rozštěp páteře a to v té nejtěžší formě zvané myelomeningokéla. Navzdory predikci lékařů se stal zázrak a ve svých necelých dvou letech udělala první krůčky. Aby se Ivka na nožkách i nadále udržela a vyhla se v budoucnu cévkování, jelikož je plně inkontinentní, musí na sobě i nadále velmi aktivně pracovat. Neurorehabilitace a terapie, které jsou zásadní pro správný vývoj těla, nervových zakončení a kostí ovšem nehradí zdravotní pojišťovna. Ivka je neuvěřitelně bystrá a aktivní holčička, která na sobě pracuje.

Nově jí na magnetické rezonanci byl diagnostikovaný syndrom připoutané míchy. Zatím se operativně řešit nebude, pokud se výrazně nezhorší klinické projevy. Od prosince 2022 bere lék na ledviny, měla vysokou hodnotu bílkoviny v moči. Ortézky teď musí nosit ven už pořád, protože levá nožka se opět zhoršila. Ivuška musí neustále cvičit, neustále roste a potýká se s nedostatečnou inervací v dolních končetinách. Pokud by přestala cvičit, tak časem přestane chodit, protože by se šlachy a svaly zkracovaly, zatímco kosti by dále rostly. Maminka proto s Ivuškou musí denně cvičit a pravidelně absolvovat intenzivní cvičení u fyzioterapeutů. Zároveň potřebují absolvovat alespoň dva rehabilitiační měsíční pobyty za rok mimo domov.

Podpořme tuto malou princeznu, která může mít krásný a plnohodnotný život! Veškeré peníze budou využity na neurorehabilitace nebo speciální terapie, které rodina potřebuje, a které nehradí zdravotní pojišťovna.