Příběh #23 – Ivuška

QR PLATBA
  • Záliby: zvířátka – hlavně pejsci, dovádění ve vodě (šnorchlování, plavání, skákání do vody), příroda (les, sledování zvířat na posedu), kreslení
  • Věk: 5 let
  • Bydliště: Valašské Klobouky
  • Číslo účtu: 2301765065/2010
  • Variabilní symbol: 2029
200000
159228

Ivuška má 5 roků a bydlí ve Valašských Kloboukách.

Ihned po narození musela podstoupit náročnou, několikahodinovou operaci, jelikož se narodila s rozštěpem páteře v té nejtěžší formě, který se jmenuje myelomeningokéla. Navzdory predikci lékařů se stal zázrak a ve svých necelých dvou letech udělala první
krůčky
. Aby Ivku nožky i nadále poslouchaly a mohla stále chodit, musí pořád intenzivně cvičit a podstupovat náročné intenzivní rehabilitační pobyty. Zároveň je toto cvičení nutné, aby se v budoucnu vyhnula cévkování, jelikož je plně inkontinentní. Neurorehabilitace a jiné terapie, které jsou zásadní pro správný vývoj těla, ovšem nehradí zdravotní pojišťovna.

Ivuška je neuvěřitelně bystrá a aktivní holčička, která všechno přijímá s radostí a rozdává úsměvy okolí. Nově jí na magnetické rezonanci byl diagnostikovaný syndrom připoutané míchy. Prozatím se připoutaná mícha nebude řešit operativně, pokud se ovšem výrazně nezmění klinické projevy. Od prosince 2022 bere léky na ledviny, protože tyto jsou u dětí s rozštěpem vážně ohroženy.
V létě pak dostane další léky, které budou určeny na zvětšení močového měchýře, neboť nynější velikost odpovídá velikosti ročního dítěte. Ortézky teď musí nosit už pořád, neb levá nožka se opět zhoršila a zřejmě dojde k její operativní korekci. Vzhledem k tomu, že Ivuška roste a současně se její tělo potýká s nedostatečnou inervací a prokrvením dolních končetinách, musí neustále cvičit. Pokud by přestala cvičit, časem by přestala chodit, protože by se šlachy a svaly zkracovaly, zatímco kosti by dále rostly. Maminka proto s Ivuškou musí denně cvičit a pravidelně absolvovat intenzivní cvičení u fyzioterapeutů. Zároveň potřebují absolvovat alespoň dva rehabilitační měsíční pobyty za rok mimo domov.

Podpořme tuto malou princeznu, která může mít krásný a plnohodnotný život! Veškeré peníze budou využity na neurorehabilitace nebo speciální terapie, které rodina potřebuje, a které nehradí zdravotní pojišťovna.