Příběh #26 – Sebík

QR PLATBA
  • Záliby: mazlení se zvířátky, hraní si venku na hřišti a v parku, ježdění na tříkolce, plavání
  • Věk: 7 let
  • Bydliště: Brno
  • Číslo účtu: 2301765065/2010
  • Variabilní symbol: 2032
150000
6399

Sebík pochází z Brna. Jeho matka Andrea, jako každá matka, doufala, že její syn bude zdravý. Bohužel se toto přání nenaplnilo. Sebík se narodil s vzácnou genetickou vadou – Di George syndromem, který přináší řadu dalších komplikací, včetně oboustranné hluchoty, těžké skoliózy, střední mentální retardace, PAS, ADHD, rozštěpových vad, imunodefektu a dalších obtíží. Přestože prognózy nebyly příznivé a Sebík podle nich neměl šanci přežít, ukázal se jako velký bojovník, stejně jako jeho matka Andrea. Díky jejich síle a odhodlání dokáže Sebík překonávat všechny překážky, které mu osud přinesl.

Andrea je samoživitelkou se třemi dětmi a snaží se veškerými silami zajistit péči a podporu pro svého syna i pro další členy rodiny, přičemž nemá ani auto. Sebík potřebuje speciální rehabilitace, které nejsou hrazeny pojišťovnou, a tak je rodina závislá na podpoře milosrdných lidí.

Od září 2023 Sebík pravidelně absolvuje dvě hodiny rehabilitace týdně v neurorehabilitačním centru Astra v Brně, kde se cítí spokojeně a není třeba dojíždět. Jednou týdně navštěvuje fyzioterapii v dětské nemocnici a stejně tak jednou týdně ergoterapii. V minulém roce absolvovali dva pobyty hipoterapie v Hlučíně a pokud to finančně zvládnou i letos, budou za tuto možnost vděční, protože zvířata Sebíkovi opravdu pomáhají.

Kromě asistenčního a canisterapeutického psa Buddyho mají doma ještě dvě kočky a morče, ke kterým Sebík projevuje velkou náklonnost a rád je hladí.

Sebíkovi je 7 let a jeho rodina začne hledat speciální školu, která by mu vyhovovala. Mimo jiného Sebík rád jezdí na speciální tříkolce, tráví čas venku v parku nebo na dětském hřišti, chodí na procházky se svým psem Buddym a v létě často navštěvují koupaliště, kde Sebík miluje plavání.

Rodina také ráda cestuje k moři, což má pozitivní vliv na Sebíkovo dýchání a imunitní systém, a plavání přispívá ke zmírnění jeho těžké skoliozy. Do budoucna chtějí přihlásit Sebíka do kroužku plavání.Kromě základní diagnózy Di George syndromu, oboustranné hluchoty, středně těžké mentální retardace, ADHD, PAS, těžké skoliozy, rozštěpových vad, růstové retardace a imunodeficience, se k diagnóze přidaly také neznámé zástavy dýchání až ztráta vědomí a spánková apnoe.