Ambasador 2023: Neuvěřitelný Majk aneb sportujme pro ty, co nemůžou

Rádi bychom Vám představili našeho ambasadora pro rok 2023. Je jím Michal Kamermeier a někteří z vás ho patrně znají jako Majka na cestách. Majk nás již v minulosti podpořil svou výzvou, kdy za každý nastoupaný výškový metr poslal 1 kč. V té době zdolával krásné vrcholky v Nepálu. Vyzval také své sledující, ať se k němu připojí a nám se díky tomu podařilo vybrat hezké peníze pro naše děti.

Protože je velkým fanouškem cyklistiky a má rád bláznivá dobrodužství, rozhodl se, že letos vyrazí na kole z Brna rovnou až do Singapuru a za každý ujetý kilometr na kole věnuje dětem z Jedna se počítá 1 Kč. Není žádný začátečník, na kole už procestoval část Evropy.

Pro koho sportujeme

Pro Zuzanku na intenzivní neurorehabilitace.
Pro Zuzanku se SMA, na rehabilitaci v Plzni u Hájku, jež není proplácena zdravotní pojišťovnou
Pro Jasmínku s atypickou formou autismu na 24 lekcí rehabilitačního cvičení.
Pro Vanesku na motomed, doplňuje fyzio/ergoterapeutická, a sportovní terapeutická opatření.
Pro Míšu s hypotonií svalů a opožděným psychomotorickým vývojem na neurorehabilitace-
Pro Míšu s hypotonií svalů a opožděným psychomotorickým vývojem na neurorehabilitace-
Pro Míšu s hypotonií svalů a opožděným psychomotorickým vývojem na neurorehabilitace-

Buďte jako Majk a podpořte také naše děti. Každá koruna se počítá! Majka čeká více než 11 000 km. Kolik byste letos chtěli zdolat vy?

Proč se stal Majk naším ambasadorem?

Majk nás dlouhodobě podporuje, navštěvuje naše akce a je pro nás v mnoha ohledech inspirací. Až do svých osmnácti let bojoval s jeho největším démonem, kterým byla obezita. Vážil neskutečných 152 kilogramů, které se mu podařilo za pomocí nutriční terapeutky a pohybu stáhnout na 90 kg. Jen díky přísné disciplíně se mu daří váhu udržovat. Obdivujeme ho za to, co dokázal a také, že svá (z našeho pohledu šílená) dobrodružství vždy rád spojí s pomáháním. Děkujeme!

Krátky rozhovor s Majkem:

Proč sis vybral zrovna Dnes pomáhám?

Dnes pomáhám jsem náhodou zahlédl asi 4 roky zpět na Instagramu a velice se mně líbila jak jejich práce a nadšení, tak i jejich tvorba na sockách. No a pár měsíců na to začala naše spolupráce. Bylo to v době, kdy začal Covid a já měl štěstí, že jsem byl schopen sehnat nedostatkové roušky a respirátory pro Domov sv. Alžběty. Chvíli na to vznikl i projekt Jedna se počítá, ve kterém jsem se našel.

Kdo je pro tebe největší inspirací?

Těch inspirativních lidí okolo mě je opravdu mnoho, ale co se týká mého největšího koníčku, je to můj kouč a kamarád Jirka Ježek. Strašně skromný kluk, který přes svůj hendikep dokázal naprosto neuvěřitelné věci. Nejkrásnější na tom všem je, že mu stále zůstala jedna krásná vlastnost, a tou je skromnost. On společně s jeho manželkou Soňou jsou pro mě velkou inspirací, jak vést život, jak si užívat života, a jak být šťastný.

Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?

Můžu říct, že jsem všežravec, až na vnitřnosti, těch se nedotknu 😀 Nemůžu přímo specifikovat, které jídlo je moje nej, ale pokud bych si měl vybrat poslední rok, tak hodně ujíždím na vietnamském jídle. Je to neuvěřitelně svěží, pestrá a lehká strava, kterou si většina lidí zamiluje.

Co je tvůj největší sen?

Jako dítě jsem vždy snil o bohatství a slávě, ale teď už vím, že to není to podstatné. Bohužel, trpím už nějaký ten rok na panické ataky, ke kterým mě hodně pomáhá právě cyklistika, nicméně jsem se jich nezbavil. Takže můj největší sen je být zdravý a plně užívat života!

Majk v médiích

Mediálním partnerem projektu je Rádio Krokodýl.

Hlavním partnerem Dnes pomáhám a Jedna se počítá pro tento projekt je Folza s.r.o..