Poděkování a aktuality od rodičů Zuzanky

Máme radost, že s Vámi můžeme sdílet další Zuzančiny (po)kroky. Od prosince 2022 začala Zuzanka docházet na neurorehabilitace do Cortex Neuro Centra v Praze k paní fyzioterapeutce Mgr. Barboře Šmejkalové. Průběžně pozorujeme pokroky. Zuzanka se nyní zvládne opakovaně stavět z pozice rytíře (dříve s opravdu velkým vypětím).

V prosinci začínala třemi kroky u chodítka. Dnes ujde během dvouhodinové terapie (s přestávkami) dvakrát tam a zpět dráhu přes dvě ordinace (celkem přibližně 20m). Neurorehabiltace jsou zaměřeny především na posílení trupu, rukou a nohou. Součástí opakovaných cviků je celkové posilování stability těla, zvedání se přes rytíře, úkroky dozadu a zpět, úchop jednou a obouruč, házení, dřepy, přelézání, chůze.

Součástí Zuzančiny cesty je i „výstup a sestup“ schodů. Každý pohyb vyžaduje spoustu úsilí. V současnosti se Zuzi převážně pohybuje lezením po čtyřech. Na druhou stranu jsou chvíle, kdy s oporou stojí nebo chodí, stále častější. Naštěstí je Zuzi hodně motivovaná (občas pomáhá za odměnu i čokoláda). Věříme, že se Zuzance podaří posílit natolik, aby se chvíli udržela ve stoje úplně bez držení (další velký cíl na kterém teď Zuzi pracuje).

Velmi VÁM DĚKUJEME, že „peníze nebyly překážkou“ a že jsme díky Vašemu finančnímu daru vysbíranému na Donio a díky daru 30.000,- pana Davida Urbánka z fondu pomoci ČSOB a nadace Charty 77, jejíž pomoc zprostředkovala Anna Filkukova a Jedna se počítá, mohli výrazně navýšit intenzitu neurorehabilitací.

Ukázky jsou z různých dní neurorehabilitací v Cortex Neuro Centre Praha (prosinec 2022 – duben 2023). Video trvá cca 15 min.