Příběh #13 – Sebastián

  • Záliby: pobyt ve vodě, cestování, procházky, dopravní prostředky, kostky, koupání a pohádky
  • Věk: 6 let
  • Bydliště: Brno
  • Číslo účtu: 2301765065/2010
  • Variabilní symbol: 2015
60000

Sebík se narodil po bezproblémovém porodu, avšak ihned po narození se zjistilo, že mu chybí konečník. Museli ho tedy okamžitě převézt na JIP do dětské nemocnice, kde hned druhý den po porodu prodělal operaci. Diagnóza zněla atrezie anu s píštělí do močového měchýře. Byl mu tedy vytvořený vývod, který se musel po týdnu reoperovat, protože mu stomie zalézala zpět do bříška. Po půl roce a mnoha kardiologických vyšetřeních mohl jít na operaci, kde mu měli udělat plastiku zadečku.

Při uspávání ale zjistili další vrozenou vývojovou vadu a to zúžení průdušnice. Takže se operace odložila na neurčito. Mezitím Sebík absolvoval spoustu dalších vyšetření na kardiologii kvůli 3 srdečním vadám, na očním kvůli pokleslému víčku a na RTG zjistili, že má špatně srostlé žebra. V roce mohli Sebíka konečně operovat, protože průdušnice už narostla do rozměrů novorozeného miminka, takže mohli malého bezpečně zaintubovat. 

Momentálně Sebík díky operovanému konečníku a absenci svalů a vnitřního svěrače je plně na plenách. Průdušnice je pořád velikostně na úrovni novorozeněte. Postupem času se ke všemu přidala ještě mozková epilepsie, ADHD a vysokofunkční autismus. Sebastien je moc chytrý kluk, ale bohužel v emočním a ostatním vývoji zaostává o 2 roky za svými vrstevníky. Momentálně má za sebou 9 narkóz, což mu na zdravém vývoji také moc nepřidává. Největší trápení má se zúženou průdušnicí, díky které mívá Sebík velké dechové obtíže.  

Účelem naší sbírky bylo vybrat Sebíkovi na ozdravný pobyt u moře, který mu byl doporučen od lékařů jako doplňující při pravidelném docházení do solně jeskyně, která má také dobrý vliv na dýchací cesty. Ten se podařílo zrealizovat.