Daruj kelímek 2023 a poděkování

I letos se nám za Dnes pomáhám podařilo s naším projektem Jedna se počítá probojovat do brněnského projektu Daruj kelímek. Loni se nám podařilo vybrat krásných 124 997, 22 Kč. Vzhledem k tomu, že o každý kelímek na trzích i letos bojovalo 18 úžasných organizací s různým zaměřením, neměly jsme s holkami žádné velké cíle. Přesto jsme jako vždy dělaly vše, co jsme mohly, abychom pro naše děti vybraly maximum.

Svou roli jistě sehrálo i to, že i letos bylo Dnes pomáhám součástí vánočních trhů nejen jako dobročinná organizace, které jste mohli prostřednictvím vrácených kelímku přispět na naše děti, ale figurovali jsme spolu s dobrovolníky jako prodejci na stánku, a to hned dva víkendy.

Prodej by se nikdy nemohl uskutečnit bez našich skvělých dobrovolníků, ať už přímo z Dnes pomáhám, nebo z týmu společnosti Redamp.io. Mohli jsme tak naše zákazníky přímo na trzích informovat, že nás mohou darováním kelímku jednoduše podpořit.

Číslo dva se v prosinci stalo našim oblíbeným, protože pod tímto číslem jste vrácením kelímku mohli podpořit rodiny a děti z Jedna se počítá.

O tom, že nám to tam mohou lidé „hodit“ Peťa také pravidelně informovala prostřednictvím sociálních sítích. Ani ve snu jsme ale nečekaly, že skončíme nakonec na symbolickém pátém místě ze všech 18 organizací! O to víc jsme byly v šoku, když letošní částka přesáhla tu loňskou o více než sto tisíc.

Prostřednictvím Daruj kelímek se letos podařilo vybrat krásných 228 250 Kč.

Letos peníze rozdělíme mezi tři rodiny – prostředky poputují za Zuzankou se SMA II.typu, Ivuškou s rozštěpem páteře a Lucinkou, která se stala obětí zanedbání lékařské péče. Věříme, že výsledná vybraná částka je navíc výsledkem našeho dlouhodobého úsilí pomáhát tady v Brně.

Slavnostní vyhlášení Daruj kelímek

Nechyběly jsme ani na slavnostním vyhlášení, které se konalo 23. prosince za vydatného sněžení i deště. Ani nepřízeň počasí neodradila ostatní od toho, aby nás přišli podpořit. Mezi nimi byli také naši skvělí kamarádi – krásná Jitka alias Meji, oblíbený Majk a vždy milý a přátelsky Týtý z Redampu. Díky!

První část vyhlášení pak byla věnována obětem střelby FF UK. Chtěly jsme s Peťou za Dnes pomáhám dodat, že VŠ studenti a studentky byly vždy nedílnou součástí naší organizace, ale bohužel byla kapacita proslovu velice omezená, a tak to alespoň vkládáme sem:

Kolem jádra našeho týmu (Petra, Anička a Maruška) jsou krásné a mladé studující (a některé již i pracující) slečny, které nám na akcích vypomáhájí. Jsou pro nás velkým světlem i pomocí nejen v této nelehké době – Týnko, Míšo, Katy, Pavlínko, Domčo a Sáro, moc tímto ještě jednou děkujeme za vaší pomoc i obětavost!

Tým Dnes pomáhám - Anička, Peťa, Maruška, Týnka, Katy, Míša, Pavlínka, Sára
Tým dobrovolnic z Dnes pomáhám

O to více nás proto také zasáhlo, že jiná, podobně krásná světla, toho osudného 21. prosince vyhasla :(.

Pokud byste rádi podpořili rodiny obětí, můžete tak učinit prostřednictvím následujících stránek: Nadační fond Univerzity Karlovy

Děkujeme také ještě jednou všem, kteří nás letos podpořili a týmu Daruj kelímek i městu Brnu za tuto krásnou iniciativu, která nejen pro naše rodiny s dětmi, ale i pro nás znamená obrovskou podporu a pomoc.